Sekminės Zapyškyje – su dainomis ir šokiais

Sekminės 2013

            Karštą gegužės 19–tos dienos popietę zapyškiečiai ir miestelio svečiai rinkosi į Zapyškio vasaros estradą, kur, po šv. mišių bažnyčioje, skambėjo gražiausios dainos. Sekminės krikščioniškame pasaulyje minimos, kaip Šventosios Dvasios nužengimo į Žemę dieną, tačiau lietuvių liaudyje ši šventė traktuojama kaip augmenijos ir naminių gyvulių garbinimo diena. Ypatinga galia suteikiama jauniems berželiams.

            Susirinkusiuosius pasveikino Zapyškio seniūnas Sigitas Imbrasas, o renginio vedėja Živilė Girdauskaitė palinkėjo visiems atsipūsti prieš sunkius laukiančius vasaros darbus bei priminė, jog šios šventės pradininkai Zapyškyje yra Šaulių sąjungos Zapyškio kuopos vyrai. Smagią šventę patriotinėmis dainomis pradėjo vyrų vokalinis ansamblis „Trimitas“ (vad. V. Kursa), kuris daugeliui sukėlė sveiką pavydą savo energija, veržlumu bei gera nuotaika. Koncertą tęsė ir savo dainomis šokiui kvietė Ilgakiemio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Jiesia“ (vad. J. Balsienė), o smagią šventės pabaigą garantavo Alšėnų kultūros centro kaimiška kapela (vad. K. Gumbrys). Renginio metu vasaros estrados aikštelėje netrūko ir šokių, mat, Alšėnų kultūros centro direktorė M. Ąžuolaitienė išdavė paslaptį: „Sekminių dieną kiekvienas šokio žingsnelis vieneriais metais pailgina gyvenimą“. Šoko tiek senjorai, tiek jaunesni šventės dalyviai.

            Jauki, tradicinė bei labai smagi šventė susirinkusiesiems ne tik priminė Sekminių šventės tradicijas, bet ir privertė atsipalaiduoti žmones: nors valandėlei atitrūkti nuo sunkių darbų, pamiršti kasdienius rūpesčius, šiltai pabendrauti su kaimynais, draugais ir bendraminčiais.

 

Živilė Girdauskaitė,

Zapyškio kultūros centro meno vadovė


Kiti įrašai