Projektas „Išmokime gyventi sveikiau“

Zapyškio bendruomenės centras, atsižvelgdamas į problematišką vaikų sveikatos padėtį ir seimo nutarimą dėl vaikų sveikatos metų paskelbimo, numatė 2014 m. didesnį dėmesį skirti vaikų ir jaunimo sveikatingumo ugdymui. Parengė projektą „Išmokime gyventi sveikiau“, kurio tikslas: sustiprinti Zapyškio ir kaimyninių seniūnijų vaikų norą rūpintis savo sveikatos išsaugojimu, formuojantis neigiamas nuostatas psichotropinių medžiagų vartojimo atžvilgiu, bei gebėjimą valdyti savo emocijas, adekvačiai išreikšti savo jausmus. Projektą dalinai parėmė Sveikatos apsaugos ministerija. Projekto partneriai: Zapyškio pagrindinė mokykla, asociacija LAISVAS ŽMOGUS, Kūrybinių galių ugdymo studija KASTALIJA.Projektui vykdyti pasirinkta vaikams patraukli užimtumo forma  vaikų vasaros stovyka. Projekto dalyviai ne tik aktyviai ilsėjosi, bet ir naudojosi sveikatai naudingomis gamtos dovanomis   Baltijos jūros vandeniu ir pajūrio oru. Palengva, per žaidimus, kūrybą, saviraiškos priemones, gerą nuotaiką palaikančius siurprizus, vaikai gavo informacijos apie psichiką veikiančių medžiagų žalą, susipažino su priemonėmis, padedančiomis formuotis sveikai, vertingai asmenybei. 
 
Asociacijos LAISVAS ŽMOGUS prezidentė Tatjana Ščiurina pravedė paskaitų ciklą „Psichiką veikiančios medžiagos ir žmonių likimai“. Buvo apžvelgta psichiką veikiančių medžiagų  vartojimo problema Lietuvoje ir užsienyje, kaip į tai įtraukiami vaikai ir jaunimas. Patarta, kaip nepasiduoti reklamai, kaip pasakyti ne, bandantiems įtraukti į liūną, kur ieškoti tikrojo gyvenimo džiaugsmo.
 


Kūrybinių galių ugdymo studijos KASTALIJA direktorius, režisierius Antanas Maciulevičius vedė teorinius ir praktinius tema „Jausmų atpažinimas ir emocijų raiška stebint pro foto objektyvą ir realiame gyvenime“. Vaikai kelias dienas stebėjo vieni kitus ir aplinką, fotografavo. Sukūrė savo stebėjimų, užfiksuotų nuotraukose, albumą. Režisierius mokė vaikus jų atliktuose darbuose įžvelgti savitumą, skatino kiekvieną eiti tobulėjimo keliu.
 
Gydytoja, psichiatrė, psichoterapeutė, poetė, rašytoja, doc. dr. Jūratė Sučylaitė vaikus mokė savęs ir kitų pažinimo per paskaitas-pamokas „Savęs pažinimo keliu“. Užsiėmimų pabaigą apvainikavo vaikų emocijų, atsiskleidusių per žodį, pynė, išradingai lektorės sujungta į poemą.
 
Vaikų pažinimo pasaulį praplėtė apsilankymas Jūreivystės mokykloje, išbandymas jūreivių ruošimo simuliacinių priemonių, plaukiojimas trijų denių pramoginiu laivu VENUS, Klaipėdos senamiesčio apžvalga. Naujais įspūdžiais nustebino Dinozaurų parkas.
 

Kiti įrašai