Zapyškio mokinių aktyvaus poilsio stovykla 2015

Norsnuo 2007 metų kiekvieną vasarą organizuojama aktyvaus poilsio stovyklą, mokiniai jos nekantrai laukia bei entuzijastingai joje dalyvauja. Stovyklavimo vieta nesikeičia, bet vis naujos veiklos užduotys, netikėti siurprizai stovyklą daro įdomią, originalią ir nepakartojamą.

Kaip įprasta, pirmosios stovyklavimo dienos rytą 30 mokinių būrys, susirinko prie Zapyškio mokyklos ir paskelbė 2015-jų metų stovyklos pradžą. Dviračių kolona pajudėjo Pagonijos stovyklavietės Jadagoniuose link. Regis, jau visi nuvykimo į stovyklavietę keliai išbandyti, bet „Corona Laurea“ direktorius Skirmantas Paukštys ir šį kartą atrado ir pasiūlė mokiniams dar nežinomo kelio dalį. 25 kilometrų važiavimo dviračiais trąsa neprailgo, nes pakeliui stovyklos dalyviai aplankė įdomiasnes vietas.

Stovyklaudami mokiniai ugdė gyvenimo gamtoje įgūdžius: statė palapines, kuriose nakvojo, kūrė bei prižiūrėjo laužą, gaminosi ant jo pusryčius, pietus bei vakarienę, dalyvavo dienos/ nakties orientacinėse varžybose, įvairiose estafetėse, kopė į Pagonijos uolą, karstėsi 10 metrų aukštyje esančiu voratinkliu - kliūčių ruožu, žaidė paplūdimio tinklinį, dalyvavo ekstremaliame bėgime purvo trasa, maudėsi tvenkinyje.

Paskutinis iššūkis stovyklautojams – dviračiais grįžti iš stovyklos į vietą, nuo kurios viskas ir prasidėjo - Zapyškio pagrindinę mokyklą - vietą, kuri yra pradžia ne tik šios stovyklos, bet ir visų minčių, idėjų, siekiant sudaryti visapusiškas galimybes jauno žmogaus savirealizacijos bei kūrybiškumo lavinimui.

Stovyklos dalyviai neleidžia abejoti, jog toks laisvalaikio leidimo būdas visapusiškai stiprina mokinius tiek fiziškai, tiek morališkai, nes vaikai daugelyje situacijų turi galimybę pademonstruoti ne tik savo fizinį pasirengimą, bet ir komandinio darbo, bendravimo, konfliktų sprendimo įgūdžius. Mokiniai žino, jog viską lengviau yra pasiekti dirbant vieningai, vieniems kitus palaikant, nuoširdžiai bendraujant bei bendradarbiaujant. Akivaizdu, jog šioje stovykloje toks mokinių lavinimas jiems įdomus ir priimtinas, todėl dar nepasibaigus veikloms jau buvo užduodami klausimai: „Ar kitais metais bus tokia stovykla?“, o atsakymas čia tėra vienas: „Jeigu būsite jūs - būsime ir mes“.

http://www.zapyskis.lt/node/75#

Socialine pedagogė Paulina Gailiūnienė


Kiti įrašai